Yarışlarda Kullanılan Bisiklet Markaları Nelerdir ?

Yarışlarda Kullanılan Bisiklet Markaları Nelerdir

Yarışlarda Kullanılan Bisiklet Markaları Nelerdir ?

Bisiklet yarışları dünya genelinde ve ülke bazlarında yapılan profesyonel organizasyonlardır. Dünya bisiklet federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonlara dünyanın dört bir yanından bisikletçiler katılıyor ve yarışıyorlar. Dünya genelinde yapılan ve çok ayaklı yarışlardan oluşan dünya bisiklet şampiyonası dışında ülke bazlı olarak yapılan, dünya bisikletçilerinin katıldığı bisiklet yarışları da düzenlenmektedir. Bu kadar profesyonel organizasyonlara katılarak yarışları kazanmak isteyen bisikletçiler dünyaca ünlü bisiklet markalarını kullanıyorlar. Dünya genelinde üretimi yapılan yarış bisikletleri sporculara ve yarış türlerine özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Yarış bisikleti markaları kişiye ve yarış yapılacak coğrafyaya göre bisiklet üretimi yaparlar. Bu kadar titiz ve özenli olarak yapılan tasarımlara sahip  yarış bisikleti markaları hangileridir?

Yarışlarda Kullanılan Bisiklet Markaları Nelerdir
Yarışlarda Kullanılan Bisiklet Markaları Nelerdir

1 ) Specialized:  Bisiklet teknolojisi konusunda yapmış olduğu arge çalışmaları ve şampiyonlara ürettiği bisikletler ile bilinen Specialized markası şampiyon bisikletçilere özel bisiklet üreten bir markadır.

2 ) Cannondale; Tamamen el yapımı üretime dayalı olan cannondale marka bisikletler bisiklet yarışçıları için özel olarak üretilen, yarışacak kişinin fiziksel özelliklere uyumlu olacak şekilde özel olarak tasarlanıp el yapımı olarak üretilen bir bisiklet markasıdır.

3 ) Scott: Dayanıklılığı ile bilinen ve uzun yol yarış bisikleti olarak bisikletçiler tarafından yarışlarda kullanılan Scott markası, profesyonel bisiklet modelleri ile tüm yarışçıların tercih ettiği birkaç bisiklet markasından biridir. Mobil ödeme bahis siteleri üzerinden en sağlam bisikletleri inceleyebilirsiniz.

4 ) Trek: Trek markası amatör, profesyonel, yar profesyonel bisikletlerin yanında bisiklet yarış türleri için özel olarak bisiklet üreten bir markadır. Fransa bisiklet turunda üst üste 3 şampiyonluk kazanan Trek markası günümüzde tüm yarışlarda mutlaka yer alıyor. Kalitesi, dayanıklılığı ve aeorinamiği ile yarışçılara avantaj sağlayan Trek markası dünya genelinde tercih edilen bisiklet markalarından biridir.

5 ) Amoeba; Uzak doğu markası olan amoeba markasının bisikletleri de hemen hemen tüm yarışlarda yer alıyor. Dünya şampiyonalarında ve ülke bazlı bisiklet yarışlarında yer alan amoeba bisiklet markası Çin ve Hindistan gibi kalabalık ülkelerde ulaşıma alternatif olarak kullanılan bisikletler arasında yer alıyor.

6 ) Giant; şampiyonların bisikleti sloganı ile bisiklet üreten ve bisiklet yarışlarında adından söz ettiren bir marka olan Giant markası tasarladığı ve ürettiği bisikletler ile dünyanın en iyi bisiklet ödülüne sahip olmuştur. Geçtiğimiz yıl yapılan Asya bisiklet turunda şampiyonluk kazanmış olan Giant, günlük kullanım amacı için bisikletler de tasarlamaktadır.

7 ) Merida: Yarı profesyonel ve profesyonel bisikletler dışında yarış bisikletleri de üreten bir marka olan Merida markası Avrupai Amerika ve Latin Amerika bisiklet turlarında yarışçılar tarafından tercih edilen bisiklet markalarından biridir.

8 ) Cube: Profesyonel bisiklet denince akla gelen markalardan biri olan Cube bisiklet turnuvalarında görmeye alıştığımız özel tasarımlara sahip bisikletleri üreten bir markadır. Bisiklet yarışçıları tarafından çok tercih edilen Cube markası, şampiyonluk kazanmış bisiklet markalarından biridir.

No Comments

Categories: Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir