Bisiklet Markaları Nelerdir ?

Bisiklet Markaları Nelerdir

Bisiklet Markaları Nelerdir ?

İlk icat edildiği günden bugüne çok farklı tasarımlara sahip olacak şekilde üretilen bisiklet, günümüzde kullanım amacına göre tasarlanmakta, kullanım amaçlarına gör malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Çocukluğumuzun oyuncakları olan bisikletler, bizler büyüdükçe ilgisini kaybeden birer eşya halini almıştır. Teknolojik yenilikler, otomobiller ve diğer araç gereçlerin revaçta olduğu günümüzde hobi olarak bisikletler kullanılmaya başlamış ve bisiklet kullanımı giderek yaygınlaşmıştır. Çocukluğunda bisiklete binmiş olan nesil günümüzde de hobi adı altında bisiklete olan özlemini gidermek için düzenli olarak bisiklete biniyor, bisiklet turlarına katılıyor. Günümüzde bu kadar popüler olan bisikletler sadece şehir turu, dağ gezintisi için üretilmiyor. Profesyonel bisiklet yarışları için özel olarak tasarlanan ve üretilen profesyonel bisikletler de vardır. Dünyaca kabul görmüş markalara ait olan bu bisikletler yarış sırasında bisikletçiye daha az enerji harcatarak daha uzun mesafe kat etmelerini sağlıyor. Günümüzde amatör, yarı profesyonel ve profesyonel bisiklet tasarımı yapan ve üreterek kullanıcılara sunan bisiklet markalarını daha yakından inceleyelim.

Bisiklet Markaları Nelerdir
Bisiklet Markaları Nelerdir

1 ) Cannondale: Bu marka bisikletlerin çok önemli bir özelliği var. Bu bisikletler tamamen el yapımı olup kesinlikle hiçbir makine değmeden üretiliyor. El yapımı olması kullanıcılar için daha hafif ve daha esnek bisikletler üretilmesinde çok önemli bir paya sahip. Şehir içinde gezmeye seven ve şehirler arasında seyahat etmek isteyenler için oldukça avantajlı bisikletler olmakla birlikte el yapımı olduğu için muadillerine göre biraz pahalı bisikletlerdir. Canlı bahis siteleri Ciudaddeburgos üzerinden daha çok markaya göz atabilirsiniz.

2 ) Scott: Çok dayanıklı ve özel tasarımlara sahip olan Scott marka bisikletler yarı profesyonel ve profesyonel bisiklet tutkunları için üretilen bir bisiklet. Şehir içi bisiklet gezilerinde, işe bisiklet ile gitmek istediğinizde kullanabileceğiniz bir marka olan scott markası 40 yıllık bisiklet tarihine sahip.

3 ) Amoeba : Avrupa ve Amerikan marka bisikletlerin yanında oldukça fazla tercih edilen ve Uzakdoğu markası olan Amoeba marka bisikletler sağlamlık konusunda rüştünü ispat eden bisikletler arasında yer alıyor. Fiyat olarak da oldukça ekonomik olan bu bisikletler günümüzde dünyanın her bölgesinde en fazla tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

4 ) Trek: 1976 yılından beri üretilen 44 yıllık bir maziye sahip olan Trek markası dağ bisikleti, şehir bisikleti, hibrit bisiklet modelleri ile bisiklet severleri büyüleyen bir markadır. Bisiklet konusunda yapmış olduğu ar-ge çalışamaları ile adından söz ettiren Trek ekonomik bisiklet modelleri ile de biliniyor.

5 ) Salsa: 1982 yılından beri üretim yapan bir bisiklet markası olan Salsa farklı tasarımları ile sizlere ergonomik bisiklet modeli sunuyor. Keyifli bisiklet yolculukları için tercih edilen bisiklet modelleri arasında yer alan Salsa maceracı insanların daha fazla tercih ettiği bir bisiklet markasıdır.

6 ) Specialized: Bisiklet teknolojine yenilik getiren bir firma olarak bisiklet dünyasını yönlendiren bir marka olarak biliniyor.

7 ) Giant; Dünya şampiyonu bisikletçilerin tercih ettiği bir bisiklet markası olarak şu anda dünyanın en iyi markası konumunda.

No Comments

Categories: Uncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir